Розумна каблучка попереджає власника про інфекцію

Фінський стартап Oura закінчив тестування розумної каблучки, яка націлена на виявлення основних симптомів грипу і COVID-19. Про це пише UC San Diego.

Каблучка Oura реєструє температуру, частоту серцевих скорочень і дихання, а також рівень активності людини.

“Перші результати тестування каблучки показали, що лихоманка – головний симптом інфекції – у всіх починається по-різному, тому досить часто на ранніх стадіях хвороби людина навіть не усвідомлює, що заразна для оточуючих”, – йдеться в статті.

Вивчаючи зміни температури і порівнюючи її з частотою серцевих скорочень, зміною серцевого ритму і диханням, вчені визначили, що у деяких людей при інфікуванні частішає пульс, а у інших підвищується температура.

“Безперервний моніторинг показників, навпаки, відстежує стан здоров’я конкретної людини і в разі характерних саме для неї змін повідомить користувачеві про ознаки нездужання. Якщо ШІ буде безперервно аналізувати їх всі, то діагностувати лихоманку на ранній стадії буде набагато простіше”, – вважають автори ідеї.

Наразі автори опублікували результати спостережень за 50 пацієнтами, які поділилися з розробниками своїми медичними даними після виявлення COVID-19. Всього в їхньому дослідженні візьмуть участь 65 тисяч добровольців. Такий обсяг даних дозволить розробити алгоритм, який буде передбачати появу основних симптомів грипу і COVID-19 – лихоманки, кашлю і втоми, впевнені вчені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *