Суд відклав спір України і РФ на $3 млрд

Верховний суд Великобританії відклав винесення рішення у справі про повернення $3 млрд за українськими державними облігаціями зовнішньої позики, власником яких є Російська Федерація. Про це повідомило міністерство фінансів України.

Суд вирішив спочатку розглянути борговий спір компаній Pakistan International Airlines Corp. і британської Times Travel Ltd., оскільки там використовується доктрина примусу через законний акт.

При цьому аргумент щодо примусу є однією з ліній захисту України в спорі з Росією.

Верховний суд вважає, що його рішення у справі Times Travel, в якому будуть уточнені аспекти правової доктрини примусу, може мати вплив на рішення щодо апеляції в справі українських єврооблігацій, пояснили в Мінфіні.

У зв’язку з цим суд дозволив представникам України і Росії брати участь в розгляді справи Times Travel. Слухання пройшли 2-3 листопада. Довірені особи двох країн надали суду свої стислі письмові та усні пояснення.

Після завершення слухань судді повідомили, що винесення рішення у справі Times Travel відкладено на більш пізню дату. Малоймовірно, що судді винесуть рішення до кінця цього року, припустили в Мінфіні України.

Нагадаємо, раніше Україна виграла апеляцію в суді Лондона щодо боргу на $3 млрд перед Росією за так званим “боргом Януковича”. Суддя вирішив, що суд першої інстанції помилково не став розглядати аргументи української сторони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *