S&P погіршило кредитний рейтинг Білорусі

Міжнародне рейтингове агентство Standard and Poor’s (S&P) змінило прогноз довгострокового суверенного кредитного рейтингу Білорусі на негативний зі стабільного. Про це в суботу, 12 вересня, повідомляє ТАСС з посиланням на дані агентства.

Негативний прогноз “відображає зростання ризиків для фінансової стабільності банківської системи” Білорусі, пояснює рейтингове агентство. Воно відзначає також “прискорення обміну населенням заощаджень на іноземну валюту і вилучення коштів з дебетових вкладів протягом серпня”, після президентських виборів.

З точки зору S&P, “при песимістичному сценарії розвитку подій це може привести до виснаження валютних резервів центробанку Білорусі і створити ризики для здатності уряду виконувати свої зобов’язання”.

За оцінкою агентства, з перших чисел серпня валові резерви республіки скоротилися на $1,4 млрд, до показника, еквівалентного забезпеченню імпорту валютними резервами протягом 2,6 місяця.

S&P вказує також на “зростання невизначеності” в Білорусі, який може відбитися на економічному зростанні республіки і її доступі до позикових коштів на зовнішньому ринку “протягом наступних 12-18 місяців”.

Агентство визнає, що могло знизити рейтинги Білорусі, якби вона не отримала кредитні лінії від Росії і Китаю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *