Німеччина не визнала результатів виборів у Білорусі

Бундестаг прийняв резолюцію про невизнання президентських виборів у Білорусі. Відповідний документ опублікований на його сайті.
У резолюції під назвою Білорусь – звільнити політичних в’язнів, дозволити провести нові вільні і чесні вибори, зміцнити громадянське суспільство й ініціювати конституційну реформу йдеться, що 9 серпня “голосування не було справедливим і чесним”.
Німецькі парламентарії стверджують, що президент Республіки Олександр Лукашенко здобув перемогу шляхом “масових фальсифікацій” і за допомогою “лояльної виборчої комісії”. Попередньо він зачистив виборче поле, “заарештувавши своїх конкурентів”. Усе це позбавляє його легітимності, говориться в резолюції.
Крім того, бундестаг засудив силове придушення мирних протестів у Білорусі, насильство проти демонстрантів, застосування до них спецзасобів і арешти лідерів білоруської опозиції.
Резолюцію підтримали правлячий блок ХДС / ХСС, фракції СДПН (Соціал-демократична партія Німеччини), Союз 90 / Зелені, ВДП (Вільна демократична партія). Фракція АДН (Альтернатива для Німеччини) проголосувала проти, фракція Ліві утрималася.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *