МВС Білорусі: На вулицях залишилися ті, хто по-доброму не зрозуміє

В антиурядових протестах у Білорусі продовжує брати участь найбільш радикальна, консолідована частина. Про це заявив начальник головного управління боротьби з організованою злочинністю і корупцією МВС Білорусі Микола Карпенков в ефірі телеканалу Білорусь 1, повідомило видання Тут.
“Після м’якого проникнення у двори, чаювання, обговорення, розвішування прапорів, побачили, хто здатний на вчинок, консолідувалися, підживити як завжди коштами, десь наркотиками, десь алкоголем. І вони вже виходять на мітинги озброєні”, – сказав він.
За словами начальника ГУБОПіК, у протестувальників вилучені ножі, заточки, підготовлені металеві прути і кийки. Вони затримані і дають свідчення, “навперебій розповідають, як готувалися боротися з органами внутрішніх справ”.
“Є й інші, більш креативні бандити. Незаконними способами привезли в Білорусь сильнодіючі отруйні речовини. Щодо них порушувалися кримінальні справи. Щоб не відповідати за законом, вони намагалися використовувати отруйні речовини і проти ОМОНу, і проти внутрішніх військ. У нього була ціла бригада висотників, вони планували розпорошити сильнодіючу речовину, яка і вибухонебезпечна, і небезпечна при вдиханні. Радикалізовані ці ось екстремісти”, – заявив Карпенков.
Начальник ГУБОПіК підкреслив, що до будь-кого, хто підніме руку з заточкою на співробітника міліції, буде застосовано вогнепальну зброю.
“Зараз на вулиці залишилися тільки ті, хто по-хорошому ніколи не зрозуміє. Це вуличні бандити, які зараз перефарбувалися і хочуть на соціальних ліфтах з бандитів, раніше судимих ​​людей, піднятися і стати або польовими командирами, або депутатами, якими обіцяє Тихановська щедро всіх наділити. Вони хочуть заробити гроші. Краще порівняння – організовані злочинні групи за принципом 90-х років. Одні стоять перекривають рух – бойовики. Поруч – їх прикриває молодь. Як тільки виходиш їх затримувати, бойовики розчиняються. Кричущі жінки, божевільні абсолютно, кореспонденти… І знімають, що відбувається”, – пояснив він.
При цьому співробітники міліції ризикують отримати травми, оскільки протестувальники готують для нападу плитку, камені, пляшки, на голову летять заздалегідь підготовлені цеглини, заявив глава ГУБОПіК.
“Але ми їх затримаємо. Не дамо їм зруйнувати країну. По-справжньому силу ми ще ні до кого не застосовували. І найнебезпечніших гострокопитних ми з вулиць приберемо. Ні за ким з простих людей ніхто не бігає. Ведеться спостереження, ідентифікація осіб. Багато осіб вже себе проявили на барикадах 9 числа. Йде процес на вилучення їх з натовпу”, – підкреслив Карпенков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *