В ООН прийняли резолюцію щодо Білорусі

Рада ООН з прав людини прийняла у п’ятницю, 18 вересня, резолюцію, в якій закликала владу Білорусі почати діалог з Координаційною радою опозиції. Резолюція була запропонована Німеччиною від імені Євросоюзу.
У документі говориться, що Рада “закликає білоруську владу вступити в діалог з політичною опозицією, включаючи Координаційну раду і громадянське суспільство, щоб гарантувати повагу законодавства про права людини, в тому числі, цивільні і політичні права”.
Відзначається, що влада Білорусі не виконала своїх зобов’язань у сфері виборчих прав громадян під час президентських виборів 9 серпня.
РПЛ планує провести “інтерактивний діалог” про становище в Білорусі. Моніторингом ситуації в країні запропоновано зайнятися верховному комісару ООН з прав людини Мішель Бачелет.
У документі до Бачелет адресовано прохання “вести ретельний моніторинг стану в області прав людини” в країні в контексті президентських виборів, що відбулися.
До кінця року вона повинна буде підготувати “усну проміжну доповідь” на цю тему, “за якою послідує інтерактивний діалог”, а також підготувати всеосяжну письмову доповідь для обговорення на наступній, 46-й сесії Ради, яка має відбутися в першій половині 2021 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *