Тести на COVID будуть робити в приватних лабораторіях

Уряд на засіданні в п’ятницю, 9 жовтня, дав дозвіл безкоштовно здавати тести на коронавірус у приватних лабораторіях.
Кабмін виділив МОЗ 100 млн гривень на тестування COVID-19 в лабораторних центрах, які підпорядковуються Міністерству.
“Цим актом ми додаємо приватні лабораторії в процес тестування, а саме щоб це було безкоштовно для громадян України”, – сказав голова МОЗ Максим Степанов.
Також Кабмін запустив експериментальний проект із заготівлі специфічної гіперімунної плазми крові, що містить антитіла до SARS-CoV-2, для контрактного виробництва з неї імуноглобуліну для використання в лікуванні коронавірусу.
У разі успішного проходження клінічних випробувань, цей препарат буде використовуватися для лікування осіб, хворих на COVID-19, у важкому стані.
“У нас, у свою чергу, завершилися клінічні випробування звичайного імуноглобуліну, який показав доволі хороші результати, зараз оформляються відповідні документи в державному експертному центрі, і ми вважаємо за потрібне рухатися таким шляхом і теж почати такі випробування на гіперімунний імуноглобулін”, – розповів Степанов.
Крім того, Кабмін схвалив угоду з урядом Японії про надання гуманітарної допомоги Україні у вигляді лікарського засобу Favipiravir (Avigan), який застосовувався для лікування COVID-19.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *