Силовики в Мінську мають намір стріляти в протестувальників з бойової зброї

Співробітники правоохоронних органів готові для підтримки порядку в Мінську застосувати бойову зброю. Про це заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Білорусі Геннадій Казакевич, у відеозверненні, опублікованому в понеділок, 12 жовтня.
“Протести, що змістилися переважно в Мінськ, стали організованими і вкрай радикальними. У зв’язку з цим співробітники органів внутрішніх справ та військовослужбовці внутрішніх військ не підуть з вулиць і в разі необхідності будуть застосовувати спецзасоби і бойову зброю”, – заявив Казакевич.
За його словами, відомство відзначає “поступове згасання протестного руху як по території, так і за масовістю”. Однак мінські протести, за оцінками МВС, радикалізувалися.
“Свідчення того – акції в столиці минулої неділі: ще вдень і ввечері це були летючі камені, пляшки, ножі і заточки, а вже до ночі – барикади і палаючі покришки. Нічого спільного з цивільним протестом це не має”, – додав перший заступник міністра.
За його словами, Білорусь “намагаються ввергнути в хаос дев’яностих, змусити пройти сумний шлях республік, які пережили кольорові революції”.
Нагадаємо, напередодні в Білорусі за день затримали понад 700 учасників протесту. Всього в акціях, за даними силовиків, взяли участь близько 11 тисяч осіб.
Нагадаємо, 11 жовтня в Мінську силовики жорстко розганяли акцію протесту проти режиму Олександра Лукашенка, застосовуючи світлошумові гранати, водомети і грубу силу.
У Білорусі вже майже два місяці тривають протести, вони спалахнули після оголошення переможцем президентських виборів Олександра Лукашенка, який править країною вже понад 26 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *