Прем’єра нової версії «Попелюшки»

Півтора місяці лишилося до прем’єри,  яку готує  Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М.В. Лисенка / СХІД ОПЕРА – опери «Попелюшка» Ж. Массне.  Нова вистава обіцяє бути воістину феєричною!

Історія опери Ж. Массне «Попелюшка» доволі своєрідна. Створена вона була за лібрето Анрі Каена, написаним за казкою Шарля Перро, впродовж 1894–1895 років, коли композитор знаходився в зеніті своєї слави. Тим не менш, до недавнього часу список її постановок розмаїттям не вражав – вона ставилася дуже рідко.

З початку 2000-х зацікавленість оперою «Попелюшка» значно зросла, особливо після серії постановок французького режисера Лорана Пеллі, здійснених ним в різних театрах Америки та Європи. Сприяли підвищенню її популярності й недавні екранізації, зроблені все тим же Лораном Пеллі та Тіціано Манчіні.

В Україні «Попелюшка» досі ще не ставилася, тож нова вистава СХІД ОПЕРА стане національною прем’єрою. Як виявилося, навіть партитури Ж. Массне у нашій країні знайти не вдалося. Зі значними труднощами, за допомогою Alliance Française de Kharkiv, її відкопіювали у Франції з рукописного екземпляра, на якому стоять цифри 1894, 1895 та 1896 і підпис Massenet.

Режисерських ідей у постановниці «Попелюшки» режисера Жанни Чепели чимало, а сценограф і автор сценічного вбрання, заслужений артист України Олександр Лапін, безперечно, вразить глядачів своєю роботою. Спеціально створені надзвичайно виразні динамічні рухомі конструкції. Унікальні дизайнерські костюми, авторське освітлення створюють органічний синтез, що не так часто можна побачити на оперній сцені. Підсвічене за допомогою оригінальної технології вбрання стане невід’ємною часткою загальної світлової партитури, над якою працює Світлана Змєєва (Київ) – співзасновниця, технічна директорка і кураторка візуальних проєктів ГО «Культурне об’єднання HRONOTOP.UA». Спеціально для цієї постановки готується і складна мультимедійна композиція, для якої в театрі вже були проведені відеозйомки. Отже, прем’єра обіцяє стати виставою, аналогів якій в Україні поки що немає.

Джерело: https://plus3.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *