На кордоні з Україною перебувають до 2,5 тисячі хасидів

На кордоні України з Білоруссю перебувають до 2,5 тисячі хасидів, повідомив у середу, 16 вересня, головний рабин Києва Йонатан Біньямін Маркович.
“Кілька тисяч хасидів перебувають на різних кордонах з Україною. Більшість з Ізраїлю, чимала частина з Франції. З Америки, звичайно, теж. Звідки з’явилися чутки, що кордони України з Білоруссю відкриті, тому люди приїжджають”, – розповів він.
Він також зазначив, що 300-400 осіб перебувають у Румунії. Більшість хасидів приїхали з Ізраїлю.
У той же час, заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в ефірі телеканалу Україна 24 заявив, що наразі ситуація не дозволяє вирішити пропуск в Україну додаткової кількості паломників-хасидів.
“Ми постійно проводимо спільно з колегами з інших відомств роз’яснювальну роботу, і реакція, в принципі, є досить адекватною. Ми не фіксуємо значних порушень громадського порядку”, – сказав Єнін.
Він підкреслив, що “на сьогодні ми керуємося, перш за все, тими нормативними документами, які затверджені урядом, і національними інтересами України”.
За словами Єніна, наразі ситуація перебуває під контролем компетентних органів державної влади, а в Умані приймаються “надзвичайно ретельні заходи з метою максимального забезпечення безпеки тих прочан, які все ж прибули до введення заборони на в’їзд в Україну”.
“Їх буде забезпечено відповідним харчуванням, медичним забезпеченням. Буде зведено до мінімуму контакти з місцевим населенням, планується проведення додаткового тестування з тим, щоб заспокоїти місцеве населення і переконати його в тому, що на сьогодні всі можливі заходи поширенню COVID на цьому етапі застосовані”, – пояснив заступник міністра.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *