МОЗ розробило чотири плани дій щодо COVID-19

У МОЗ розробили плани дій на чотири сценарії поширення COVID-19 в Україні. Найгірший з них передбачає понад 20 тисяч хворих на добу. Про це в ході брифінгу в п’ятницю, 23 жовтня, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Він розповів, що в МОЗ розробили різні сценарії розвитку подій – у тому числі, і сценарії різкого зростання кількості хворих, і реагування медичної системи.
“Коли ми говоримо про реагування системи охорони здоров’я, ми чітко усвідомлюємо, що кількість ліжок, яку ми можемо відвести під лікування хворих на COVID-19, обмежена 52 тисячами. Тому що у нас інші хвороби не робили канікул”, – сказав Степанов.
Він пояснив, що здатність медичної системи надавати допомогу оцінюється, виходячи з кількості хворих за добу, з яких віднімається кількість (відсоток) тих, кого можуть госпіталізувати.
Степанов також розповів про чотири “рівні” поширення хвороби.
Перший рівень – той, на якому Україна перебуває зараз, до восьми тисяч хворих на добу. На цьому рівні влада нарощує кількість ліжок у лікарнях і здатність медичної системи лікувати хворих.
Другий рівень – коли добовий приріст хворих зросте до 10 тисяч осіб. Тоді МОЗ планує ввести практично всі 52 тисячі ліжок і може почати в деяких регіонах розгортати мобільні госпіталі.
Третій рівень – до 15-ти тисяч нових хворих на добу. На ньому МОЗ буде змушене “ввести практично повний перелік обмежень, який передбачає червона зона, по всій країні”.
В такому разі не виключено розгортання мобільних госпіталів, повна мобілізація лікарів і медичних працівників, включаючи навіть інтернів.
Четвертий рівень – коли кількість хворих може дійти до 20 тисяч на добу, а заповненість “ліжкового фонду” може скласти до 100%.
За словами Степанова, в такому випадку МОЗ буде змушене “вводити так звані протоколи вибору”, коли лікар визначає, кого з хворих рятувати.
При цьому глава МОЗ підкреслив, що кількість медпрацівників обмежена, їх не можна “імпортувати” звідкись у критичній ситуації.
До слова, у Франції сьогодні заявили про понад 41 тисячу заражень за добу.
В Україні цей показник вже кілька днів оновлює антирекорд і сьогодні досяг позначки в 7,5 тисячі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *