Мовний закон: шести телеканалам загрожують санкції

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до Нацради з телерадіомовлення з проханням ввести санкції проти шести телеканалів за порушення закону про українську мову. Про це він повідомив  на своїй сторінці у Facebook.

За словами мовного омбудсмена, його підлеглі 16-17 липня провели моніторинг діяльності 28 телерадіоорганізацій, які здійснюють загальнонаціональне ефірне телевізійне мовлення.

“За результатами моніторингу були виявлені порушення закону про державну мову – фільми і серіали демонструвалися російською мовою телеканалами Інтер, Україна, ICTV, Мега, НТН, К1, про що складено відповідні акти”, – йдеться в повідомленні.

Так, найбільше порушень (шість) зафіксовано на Інтері, п’ять – на телеканалі Україна, по два – на ICTV і Мега, по одному – на НТН і К1.

“Зважаючи на зазначене, мною направлено лист до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з проханням застосувати до згаданих телерадіоорганізацій визначені законодавством санкції”, – написав Кремінь.

Водночас, наголосив він, на телеканали були направлені звернення, в яких наголошено на необхідності виконати норми закону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *