Форум Opera UA цього року обрав місцем свого проведення місто Харків

Ще в Одесі організаторами форуму OpentoProgress– OpenOperaUkraineта ГО «Культура. Інновації. Майбутнє» – була чи не вперше в Україні випробувана сучасна світова практика: поєднання відкритого форуму щодо налагодження комунікацій всередині професійного оперного середовища та відвідування учасниками форуму оперної прем’єри. Себто, нагальні теоретичні питання не можуть бути у відриві від практики.

Формат форуму розроблено за аналогією з міжнародною конференцією OperaEuropa, що кожного року обирає нове місто проведення, та наслідує міжнародний форум OpentoProgress, що пройшов 2019-го року в Одесі.

Програма форуму включає лекційні сесії за участі провідних фахівців у галузі оперного мистецтва з різних міст України; панельну дискусію учасників форуму, присвячену викликам сьогодення; проведення інтенсиву «Критична сила»; вперше – сесію презентацій оперних стартапів молодих українських митців (оперних композиторів, режисерів, диригентів, сценографів) у форматі пітчінгу.

Як партнер форуму OperaUA2021 Харківський Національний академічний театр опери та балету ім. М. Лисенка / Схід Opera підготував резонансну прем’єруунікального оперного проєкту «Вишиваний. Король України»,написаної українською композиторкою Аллою Загайкевич (Київ) на лібрето Сергія Жадана (Харків) у постановці режисера Ростислава Держипільського (Івано-Франківськ). Диригент-постановник – Юрій Яковенко (Харків, СХІД ОПЕРА), головний хормейстер – Олексій Чернікін (Харків, СХІД ОПЕРА) художниця – Олеся Головач (Київ), балетмейстер Ольга Семьошкіна (Київ), Ігор Тулузов – перший заступник генерального директора ХНАТОБ, керівник проєкту.

Прем’єра в Схід Opera опери «Вишиваний. Король України» знакова не тільки в контексті україно-австрійських відносин, оскільки присвячена легендарній історичній постаті ерцгерцога Вільгельма фон Габсбурга, але й знаходиться в тренді важливої світової практики постановок сучасних оперних партитур, в тому числі написаних на замовлення театрів та фестивалів.  В Україні до цієї тенденції вже долучилася Львівська Опера, поставивши у сезоні 2019/2020 спеціально написану для театру оперу «Лис Микита» Івана Небесного, та Одеська Опера, що замовила композитору Олександру Родіну –  оперу «Катерина».

Джерело : plus3.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *