Зеленський назвав свої успіхи у зовнішній політиці

Міжнародна коаліція підтримки України далі існує і навіть виходить на новий рівень, заново збудовані відносини з сусідами. Про це у вівторок, 20 жовтня, заявив президент Володимир Зеленський у своєму щорічному посланні до Верховної Ради.
“Як би хтось не переконував і не намагався, міжнародна коаліція продовжує підтримку України, більш того – вона виходить на новий рівень. Ми зберегли двопалатну підтримку США. Україна та Велика Британія офіційно стали стратегічними партнерами. На безпрецедентний рівень вийшли відносини України і Туреччини. Надійним партнером, без перебільшення, міжнародним побратимом, для нас залишається Канада”, – сказав він.
Також Зеленський вказав, що, за оцінками експертів, нещодавній саміт Україна – ЄС і спільна заява за його підсумками чи не вперше так яскраво підкреслюють партнерство України та ЄС.
“Відзначають наші успіхи, зокрема відчутний прогрес виконання Угоди про асоціацію, всі передумови для “промислового безвізу”, Угоди про спільний авіаційний простір з ЄС, поглибленої інтеграції українських ринків з європейськими. А ще чіткий меседж: безвізовому режиму України з Європою нічого не загрожує. Хто б вам що не говорив. Це стосується і співпраці з МВФ, яке ми продовжуємо. Так само, як зі Світовим банком і ЄБРР”, – сказав він.
Президент зазначив, що Україна сьогодні фактично заново будує конструктивний діалог і добросусідські відносини з Угорщиною, Румунією, Польщею. Разом з Польщею і Литвою заснований Люблінський трикутник як платформа для політичної, економічної і соціальної взаємодії.
“І непомітною, але дійсно важливою перемогою на світовій арені я вважаю ще один факт: на міжнародному рівні зникла фраза “Світ втомився від України”. Ми надали іміджу нашої держави нового змісту. На Україну почали дивитися по-новому. Сприймати як конструктивного, надійного, а, отже, рівноправного гравця. Як країну, яка цінує будь-яку підтримку, але сподівається, перш за все, на себе. Тому що розуміє, що ніхто за нас не втілить перетворення, ніхто за нас не побудує успішну країну”, – вважає він.
Зеленський також вказав, що Україна стала проактивною на міжнародній арені. Зокрема, виступила з ініціативою створення в Києві штаб-квартири Міжнародного офісу з протидії дезінформації і пропаганді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *