Україна заявила про спроби РФ змінити процес переговорів щодо Донбасу

Росія намагається змінити процес врегулювання конфлікту на Донбасі. Про це заявила українська делегація в ТКГ у четвер, 3 грудня.
Замість нормандського формату Росія пропонує перейти до дискусії між Україною та представниками ОРДЛО. Таким чином РФ намагається легітимізувати представників “ЛДНР” шляхом залучення їх на вищі міжнародні майданчики, зокрема ООН.
“Результатом реалізації цього задуму може стати одностороннє визнання РФ так званих “ЛНР” і “ДНР” або загроза такого визнання. Це означає, що тиск на вище військово-політичне керівництво України, який керівництво РФ намагалося проводити протягом року після Паризьких домовленостей, не вдався”, – сказано в заяві.
В українській делегації додали, що керівництво РФ перейшло до відвертого шантажу міжнародного співтовариства – і, перш за все, Франції та Німеччини, намагаючись “дискредитувати їх роль як активних і послідовних учасників нормандського формату.
“Українська делегація розцінює ці спроби РФ як передостанній крок у сторону повного зневажання міжнародного правового поля і переходу в стан повної ізоляції з боку міжнародного співтовариства”, – резюмували в ТКГ.
Нагадаємо, що ОБСЄ зафіксувала більше 160 порушень на Донбасі за вихідні. Найбільше вибухів зафіксували в південних напрямках Донецької фільтрувальної станції та в районах на південь від Авдіївки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *