Україна в ТКГ: РФ визнала участь росіян у війні

Українська делегація в Тристоронній контактній групі заявляє, що в Росії офіційно визнав участь громадян РФ у збройному конфлікті на Донбасі. Про це йдеться в заяві делегації.
“Вітаємо російських представників з цим мужнім кроком: визнавати реальність після восьми років послідовної брехні важко”, – йдеться в заяві.
Там також побажали “російській дипломатії сил і натхнення у взятті наступного бар’єру: офіційного визнання повної відповідальності керівництва РФ за рішення і продовження міжнародного збройного конфлікту на сході України.
“Це є головною запорукою початку процесу реального мирного врегулювання”, – додали в делегації.
Таку заяву в ТКГ зробили після коментаря МЗС РФ у зв’язку із затриманням в Україні громадянина Росії Андрія Косяка.
Там поскаржилися, що не отримали ніяких повідомлень від України про затримання громадянина РФ. “Минуло вже шість днів, але Київ так і не виконав свої зобов’язання щодо Консульської конвенції”, – йдеться в повідомленні.
“Розцінюємо дії української сторони як віроломні і провокаційні. Вони підривають процес мирного врегулювання конфлікту на Донбасі і йдуть врозріз із зобов’язаннями України щодо двосторонньої Консульської конвенції з Росією. На цьому тлі заяви київських представників про прихильність мирному процесу і заклики до виконання міжнародних зобов’язань іншими країнами звучать брехливо і лицемірно. Той, хто не виконує своїх зобов’язань, втрачає моральне право вимагати їх виконання від інших”, – заявили в МЗС РФ.
Там також закликали Україну повідомити місцезнаходження затриманого громадянина Росії Косяка і забезпечити доступ до нього російських консульських працівників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *