Шмигаль назвав основні положення бюджету-2021

Кабмін передав до Верховної Ради на розгляд у другому читанні проект державного бюджету на 2021 рік. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про основні положення документа в Telegram у середу, 2 грудня.

Медицина. На 2021 рік передбачено видатки в розмірі 161 млрд грн, що на 30 млрд більше, ніж у 2020 році, і майже на 65 млрд більше, ніж в 2019. Зарплата всіх медиків у 2021 році буде підвищена на 30%.

Освіта. Зростання витрат в 2021 році складе майже 30 млрд грн, що дозволить підвищити зарплати педагогам на 26%. Також продовжаться програми підтримки Нової української школи. У 2021 року побудують і відремонтують майже 300 навчальних закладів.

Соціальна сфера. Соцвиплати в 2021 році не зменшаться. Передбачається зростання пенсій для всіх пенсіонерів. При цьому зменшення на 8 млрд грн фінансування Пенсійного фонду з бюджету будуть компенсовані завдяки зростанню власних доходів Фонду. Ці доходи будуть забезпечені, зокрема, завдяки зростанню мінімальної зарплати.

Мінімальна зарплата зросте до 6 тисяч гривень вже з 1 січня. При цьому збільшення мінімальної зарплати до 6,5 тисячі грн буде перенесено на 1 грудня 2021 року.

Боротьба з COVID-19. Для НСЗУ передбачено 16 млрд грн. Лікарні будуть забезпечені всім необхідним – і киснем, і ліками, і засобами індивідуального захисту. Ще 2,6 млрд грн передбачено на вакцинацію від коронавірусу. Уряд також веде переговори з міжнародними партнерами для отримання додаткового фінансування, щоб купити великі обсяги вакцини.

Податки і дефіцит бюджету. Ключові податкові ставки, такі як ЄСВ, ПДФО, ПДВ, військовий збір залишаться без змін. Зростання доходів бюджету на більш ніж 100 млрд грн насамперед буде забезпечене завдяки відновленню і детінізації економіки та ліквідації схем в податковій і на митниці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *