Кулеба підбив підсумки саміту Кримської платформи

Глава МЗС України Дмитро Кулеба підбив підсумки установчого саміту Кримської платформи. Про це повідомляє прес-служба відомства.
У саміті взяли участь 47 держав і міжнародних організацій. Делегації очолювали 15 глав держав і урядів, двоє спікерів парламентів, 14 міністрів. Також участь у саміті взяли керівники інститутів ЄС, генсеки Ради Європи і ГУАМ, заступник Генсека НАТО.
“З сьогоднішнього дня ми фактично починаємо зворотний відлік часу до звільнення нашої землі – українського півострова. Цілком можливо, що 23 серпня 2021 року увійде в історію як день початку деокупації Автономної Республіки Крим і міста Севастополь. Окупація півострова Крим почалася в Москві. Деокупацію Криму точно ми почнемо в Києві”, – заявив Президент Володимир Зеленський.
Кулеба назвав два завдання Кримської платформи: “По-перше, ми повертаємо Крим із забуття. Крим знову увірвався до порядку денного лідерів держав, увірвався в міжнародний інформаційний простір, і це робить наша держава. Ми працюємо над тим, щоб не тільки в подальшому тримати Крим на міжнародному порядку денному, але й вирішувати проблеми Криму і рухатися до деокупації. Покажчиком цієї системної роботи відтепер служить Спільна декларація Кримської платформи”.
Також Зеленський особисто представив учасникам саміту новий Офіс Кримської платформи, який моніторитиме ситуацію на півострові і координуватиме національні зусилля з його деокупації. Іноземні парламентарії відвідали позачергове засідання Верховної Ради, на якому нардепи схвалили постанову на підтримку Кримської платформи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *