Webometrics-2022: інтернет-рейтинг українських вишів

Webometrics Ranking of World’s Universities опублікував черговий рейтинг університетів світу за рівнем їхньої присутності в інтернеті. Результати цього дослідження публікують 19 років поспіль у січні та липні.

У процесі складання Webometrics Ranking of World’s Universities враховується кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту закладу освіти, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, кількість завантажених на сайт файлів та інші показники.

Іншими словами, автори рейтингу оцінюють змістову та інформаційну складову сайту певного закладу вищої освіти. Розробники зазначають, що під час складання рейтингу показники відвідуваності та дизайн сайтів до уваги не беруться.

Новий рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities складений з урахуванням систематизованих даних, отриманих розробниками в січні 2022 року.

Загалом, рейтинг охоплює понад 31 тисячу освітніх установ з усього світу, з них 313 закладів вищої освіти України.

Згідно з результатами рейтингу, найбільш присутнім у мережі українським закладом вищої освіти є Київський національний університет ім. Шевченка.

Друге місце посів Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут», третє – Сумський національний університет.

Четверте, п’яте і шосте місця в українському рейтингу мають Національний авіаційний університет, Харківський національний університет радіоелектроніки та Харківський національний університет ім. Каразіна.

Сьоме та восьме місця посіли Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» і Національний університет біоресурсів та природокористування.

Дев’яте місце в українському рейтингу отримав Національний університет «Львівська політехніка». Десятий рядок за Національним гірничим університетом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *