Школи Києва з 11 січня працюватимуть дистанційно

Усі київські заклади освіти, крім спецшкіл для дітей з особливими потребами, на період з 11 до 25 січня мають забезпечити навчання в дистанційному форматі. Дитячі садки працюватимуть у звичайному режимі.

Відповідні рекомендації затверджені наказом столичного Департаменту освіти і науки.

Згідно з документом, протягом зимових канікул, які триватимуть до 10 січня, педагогам рекомендується ознайомитись з діючими електронними порталами й е-журналами та опрацювати методики організації дистанційного навчання.

Адміністрація закладів середньої освіти у канікулярний період має відпрацювати розклад уроків за паралелями класів та продумати застосування інтеграції окремих предметів, проєктні завдання. Також у разі необхідності потрібно внести зміни до освітньої програми та моделі організації освітнього процесу.

Під час дистанційного навчання вчителі мають самостійно визначити режим (синхронний або асинхронний) проведення окремих навчальних занять. При цьому не менше 30 відсотків навчального часу, передбаченого освітньою програмою закладу, організовується в синхронному режимі, а решта навчального часу організовується в асинхронному режимі.

У столичному Департаменті освіти підкреслили, що урок з використанням технологій дистанційного навчання не може тривати 45 хвилин.

Також адміністрація шкіл має визначити вчителів та учнів, які не мають комп’ютерної техніки вдома. У разі неможливості забезпечення нею вчителів та дітей школа має створити умови щодо проведення онлайн-уроків у класних кабінетах або кабінетах інформатики відповідно до графіка за умови дотримання всіх санітарних норм.

Окрім того, спільно зі Службою у справах дітей та сім’ї шкільна адміністрація має опрацювати інформацію про дітей, які навесні 2020 року не були охоплені дистанційним навчанням, та розробити заходи щодо залучення таких учнів до навчання з використанням дистанційних технологій.

У період обмежувальних протиепідемічних заходів з 08 до 25 січня 2021 року в онлайн-режимі також мають працювати інклюзивно-ресурсні центри, заклади позашкільної освіти, Мала академія наук.

У Департаменті наголошують, що у період з 8 до 25 січня будь-які збори педагогічних колективів, у тому числі педради, консультації, семінари, мають проходити лише в онлайн-форматі.

Дитячі садки в період локдауну працюватимуть у звичайному режимі за умови дотримання правил створення безпечного середовища.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *