Будівлі ліквідованих шкіл дозволять здавати в оренду

Парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді ухвалити законопроєкт, що дозволить місцевій владі вільно використовувати майно ліквідованих закладів середньої освіти для потреб місцевої громади.

Відповідне рішення ухвалено членами Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

За словами авторів законопроєкту, наразі, відповідно до чинного законодавства, майно ліквідованих шкіл може бути використане виключно для забезпечення здобуття освіти, надання послуг у сфері соціального захисту, культури та охорони здоров’я.

Водночас, автори законопроєкту наголошують, що при збереженні такого підходу щодо використання майна у сільській місцевості існують значні ризики того, що майно ліквідованих шкіл взагалі не буде використовуватися або зруйнується.

Метою запропонованого законопроєкту є законодавче закріплення можливості для ОТГ ефективно розпоряджатися майном ліквідованих шкіл, що знаходяться у сільській місцевості.

Окрім того автори законопроєкту зазначають, що наразі в Україні на балансі місцевих органів самоврядування перебуває 365 майнових комплексів ліквідованих  комунальних закладів освіти у сільській місцевості.

Кошти від оренди приміщень ліквідованих шкіл пропонується спрямовувати виключно на освітні потреби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *