Shopping Index у 2021 році покращився, незважаючи на локдаун

Падіння трафіку торгових центрів у січні-лютому 2021 року сповільнилося та становило у середньому 16,8% до аналогічного періоду 2020 року. Тоді як за підсумками 2020 року відвідуваність ТЦ в Україні впала на 26,5% порівняно з 2019 роком.

Про це свідчить індекс динаміки активності споживачів Shopping Index від «Watcom.Україна», компанії в галузі оцінки й аналізу потоків відвідувачів. Попри локдаун, який призвів до падіння трафіку в січні 2021 року на 32,2%, загалом за результатами січня-лютого 2021 року показники покращилися.

Активність відвідувачів торгових точок у категорії «електроніка» практично зрівнялася з докризовим рівнем (знизилася лише на 4%), а в категорії «одяг» спостерігалося навіть стрімке зростання порівняно з попереднім роком із середнім показником +17% за період. Особливо високе зростання відвідуваності (+32,1%) магазинів одягу прийшлося на перший тиждень відкриття ТРЦ після локдауну.

На думку аналітиків «Watcom.Україна», такий результат, імовірно, став наслідком відкладеного попиту та необхідності оновлення гардеробу в зв’язку з різким погіршенням погоди в лютому.

Але ситуація може змінитися: індекс споживчих настроїв у січні, за даними Info Sapiens, при стабільній економічній ситуації й зміцненні гривні, знизився на 5,2 п. порівняно з груднем 2020 року та становив 60,7 п., досягнувши мінімального значення з квітня 2019 року. На думку експертів, таке падіння зумовлене загальними негативними очікуваннями людей щодо зменшення доходів і погіршення економічної ситуації загалом.

Джерело: https://commercialproperty.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *