Асоціація ретейлерів України та Українська рада торгівельних центрів просить уряд не запроваджувати «карантин вихідного дня»

Найбільші об’єднання представників роздрібної торгівлі та сфери нерухомості в галузі ритейлу, враховуючи останні показники зростання захворюваності в Україні на COVID-19, схвильовані можливими наслідками такої ситуації для бізнесу і громадян. З іншого боку, розуміють дії держави по введенню карантинних обмежень для зменшення розповсюдження COVID-19

З метою мінімізації негативного впливу погіршення епідемічної ситуації на бізнес, Асоціація ретейлерів України та Українська рада торгівельних центрів просить уряд переглянути підхід до запровадження карантинних обмежень. Зокрема:

  • дозволити ведення господарської діяльності в «червоній зоні» закладам торгівлі, торговим центрам та іншим підприємствам. Заборона працювати частині бізнесу не є виправданою та не має позитивного впливу на зменшення захворюваності. В свою чергу, створює додаткові ризики для суб’єктів господарювання.
  • не вводити «карантин вихідного дня» для торгових закладів, а, навпаки, сприяти налагодженій роботі, з метою рівномірного розподілення покупців. При введенні обмежень роботи магазинів по вихідним дням або за часом їх роботи, кількість споживачів у торгівельних закладах зросте в інші дні, що призведе до черг та скупчень, в тому числі, в громадському транспорті, оскільки такі міри не вплинуть на зменшення споживчого попиту.
  • оновити затверджені постановами Головного державного санітарного лікаря України протиепідемічні заходи для окремих видів діяльності з метою їх актуалізації до ситуації, що склалась на території України.

На думку асоціацій, слід зосередитись не на встановленні заборон працювати окремим категоріям бізнесу, а на правильній організації роботи з дотриманням санітарних норм, незалежно від того, чи це магазин харчових продуктів, дитячих товарів, будівельних матеріалів, одягу тощо. Карантинні обмеження вже несприятливо впливають на нормальну діяльність бізнесу і це буде мати негативні наслідки для економіки країни в цілому.

Асоціації підтримують проведення належного контролю органами державними влади за дотриманням карантинних норм в торгово-розважальних центрах, магазинах та вважають, що повинні бути закритими саме ті суб’єкти, які не можуть правильно організувати безпечну роботу свого закладу.

З метою досягнення чітко порядку роботи добросовісних суб’єктів господарювання в галузі ритейлу, які готові дотримуватись всіх протиепідемічних норм, Асоціація ретейлерів України та Українська рада торгівельних центрів готова запропонувати Міністерству охорони здоров`я України підписати Меморандум, в якому погодити більш широкий та чіткий порядок роботи закладів торгівлі та ТРЦ на час карантину.

Представники асоціацій вважають, що тільки спільна взаємодія держави та бізнесу допоможе подолати негативні наслідки COVID-19.

Джерело: https://plus3.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *