Зарплата в агросекторі на 46% вище середньої по країні

Середня заробітна плата в категорії «Сільське господарство» для фахівців середньої ланки і робітничих спеціальностей становить 25,54 тис. грн, що на 46% вище, ніж середня заробітна плата по Україні.

Про це йдеться в повідомленні grc.ua.

Як зазначається, кваліфікований працівник з великим досвідом практичної роботи, але без вищої освіти, може отримувати і більше. Наприклад, в описі вакансії технолога мʼясо- і птахо переробки, з середньою спеціальною освітою і досвідом роботи від 6 років фігурує сума в діапазоні від 29,2 тис. до 36,6 тис. грн.

“Зарплата технолога з виробництва та переробки зернових з середньою спеціальною освітою, досвідом роботи до 6 років і знанням сучасних технологій обробітку і зберігання зернових і кормових культур коливається від 27 тис. до 29 тис. грн”, — відзначають аналітики.

У той же час 11% вакансій категорії пропонують компенсацію від 43,1 тис. грн.

“Найчастіше це вакансії агрономів та інженерів (потрібна вища освіта) або сезонних працівників за кордон (в типовому описі вакансії за кордон зазначено, що вища освіта не потрібна, бажано, але не обовʼязково знати англійську або польську мови, обовʼязкова наявність попереднього досвіду подібних робіт від року) “, — уточнив портал.

Якщо говорити про початковому рівні працівників або з невеликим досвідом роботи в категорії, то середня заробітна плата таких працівників становить 18,4 тис. грн.

«Більшість вакансій (47,7%) пропонують компенсацію від 13,1 тис. до 15,9 тис. грн. Але частина працівників категорії можуть претендувати і на більш високі оклади. Так, наприклад, зоотехніки (вчорашні випускники технікумів, без досвіду роботи) можуть претендувати на оклад від 21,6 тис. грн. Трактористи в «гарячий сезон» можуть заробити від 22 тис. грн. При цьому, в вакансії часто вказують офіційне працевлаштування, безкоштовне розвезення, безкоштовне проживання (наявність гуртожитку) для іногородніх, безкоштовне (або пільгове) харчування.

“Деякі агрохолдинги, в боротьбі за робочі руки, йдуть ще далі, пропонуючи продукцію компанії за пільговими цінами, доплату за вислугу років та інші бонуси”, — констатують фахівці.

Найчастіше шукають працівників в сферу агро в Києві і області (22%), Дніпрі та області (18%), Черкасах і області (7%), Львові та області (6%), Запоріжжі та області (6%).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *