Виробники зупинили продажі, що утримало ціни на українську соняшникову олію

Ціни на рослинні олії на світових ринках почали знижуватися на тлі різкого зменшення попиту і зникнення факторів підтримки.

Про це повідомляє graintrade.

Лідером падіння стала пальмова олія, яка з 8 по 15 січня подешевшала на біржі в Малайзії майже на 12%, що є рекордним зниженням за останні 5 років.

Причиною падіння стало значне скорочення експорту, який, за даними сюрвейерської компанії ITS, в першій половині січня зменшився в порівнянні з відповідним періодом грудня на 42% — до 416,5 тис. т.

Відновлення експорту соєвої олії з Аргентини знизило спекулятивний попит на пальмову олію, а введення Малайзією 8% експортного мита на пальмову олію посилює тиск на ціни.

На тлі падіння світових ринків рослинних олій ціни пропозицій української соняшникової олії знизилися з 1300 до 1270-1280 $/т FOB, хоча ціни попиту не перевищує 1250 $/т FOB. Подорожчання соняшникової олії минулого тижня призвело до стрімкого зростання закупівельних цін на соняшник в Україні, внаслідок чого виробники знову зупинили продажі. Це дещо утримало ціни на соняшникову олію від подальшого зниження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *