Картопля в Україні дорожчає

Українські фермери впевнено підвищують ціни на якісну картоплю. Приводом для підвищення відпускних цін в даному сегменті стали несприятливі погодні умови, що спостерігаються практично на всій території України.

Як зазначається, на минулому тижні українські виробники пропонували до продажу якісну картоплю по 8-10 грн/кг ($ 0,29-0,36/кг), що в середньому на 14% дорожче, ніж тижнем раніше. Також, на ринку присутня картопля, товарні характеристики якої не завжди влаштовують кінцевого споживача, ціна на таку продукцію озвучується в середньому по 7,50 грн/кг ($ 0,27/кг).

Причиною цінового зростання експерти проекту називають обмежену пропозицію картоплі на ринку через несприятливі погодні умови і перебої з поставками через морози і снігові замети на дорогах. Також відзначимо, що обсяги пропозиції картоплі в поточному сезоні поступаються торішнім, при цьому нерідко представники оптових компаній і роздрібних мереж скаржаться на якість пропонованої картоплі.

Також зазначається, що на даний момент вартість картоплі в Україні в середньому на 29% вище, ніж в аналогічний період 2020 року. При цьому, більшість гравців ринку прогнозують, що як тільки погодні умови стабілізуються, зростання цін в сегменті картоплі може зупинитися.

Джерело: agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *